Ana Sayfa . Galeri . Bunker Survey

Bunker Survey

surveyor-atteding-bunker-yakıt-petrokimya-1-300x165 Bunker Survey

BUNKER SURVEY

Uluslararası deniz ticaretinde gemi kiralama ve filo yönetim şirketleri için büyük maliyetlere neden olan deniz yakıtlarının iş ortaklarımız için büyük kayıplara neden olmalarını engellemek üzere alanında uzman surveyörlerimizle on / off hire ve isteğe bağlı bunker detection survey araştırmalarını titizlikler yapıyor ve sizlere raporluyoruz.

Bunker yakıt anketi uzmanları, müşteriler için küresel bazda profesyonel miktar denetim hizmetleri sağlar.

Bunker yakıtı genellikle bir geminin işletme maliyetlerine en büyük katkıyı sağladığından, yakıt alıcısının doğru miktarda yakıtın alındığından emin olması veya herhangi bir anlaşmazlık durumunda iddiasını kanıtlayacak yeterli bilgiye sahip olması kritik önem taşır.

Bunker operasyonları genellikle yakıt alıcısının ofisinden biraz uzakta gerçekleştiğinden, teslim edilen miktarı doğrulamak ve laboratuvar analizi için yakıt numunesini denetlemek için bir sörveyör tutmak onların çıkarınadır.

Bu endişelere yanıt olarak MPI, 100’den fazla ülkede yaklaşık 250 limanı kapsayan laboratuvar ve ofis ağımız aracılığıyla tarafsız ve bağımsız bunker miktar anketleri (BQS) sunmaktadır. Bunker yakıt ölçümü, numune alma ve testleri, ISO 13739, SS600, TR48, ISO 17020 ve ISO 17025 dahil olmak üzere kabul edilen endüstri standartlarına ve akreditasyonları na göre yapılır. Ayrıca, şart koşulduğunda müşterilerin kendi prosedürleri de takip edilebilir.

MPI sörveyörü ayrıca uygun bir laboratuvarda yakıt kalitesi testini düzenlemeden önce bunker yakıt numunesini denetleyecek ve denetleyecektir.

Bunker miktar araştırmaları için hazırlanan raporlar şunları içerir:

  • Yoğunluk ve su testine dayalı olarak teslim edilen miktar hesaplaması
  • Ayrıntılı bunker araştırması ve analitik yakıt raporları
  • Fotoğraflar istendiği gibi ve izin verildiğinde

Kütle akış ölçerler

Birçok akaryakıt alıcısı, kütle akış ölçerleri kullanan teslimatlar için bunker araştırmalarına hala bir gereksinim olup olmayacağını sordu. Singapur DKA, “Bunkering için Kütle Akış Ölçme Teslim Prosedürü Tarihi: Temmuz 2014” belgesinde bir sörveyörün varlığına atıfta bulunur ve SSS belgelerinde, “Bir bunker sörveyörünün rolü, tanıklık etmek ve sağlamak için bağımsız bir taraf olmaktır. bunker teslimat süreçlerine uyum değişmedi.” Bunker miktar sörveyörünün rolü, bir BQS operasyonuna tanık olmak ve bunker teslimat prosedürlerine uyumu sağlamak için görevlendirilen bağımsız bir taraf olmaktır. Bununla birlikte, bir bunker sörveyörünün işlevi, MFM teslimatları için pekâlâ değişebilir.

Örneğin, teslimattan önce ve sonra tüm MFM’nin bütünlüğünü sağlamak için sörveyörün, kütle akış ölçer sistemindeki çeşitli konumlardaki mühür doğrulama raporunu ve fiili fiziksel mühürleri çapraz kontrol etmesi gerekecektir.

Bunker sörveyörlerinden istenen ayrıntılı eylemler, MPA – Genel MFM teslimat prosedürü kapsamında ele alınmaktadır.

MPI’in sunduğu diğer hizmetler şunlardır:

  • Kalan gemide (ROB) anket
  • Kiralama / kiralama dışı anketler
  • Teknik, operasyonel ve diğer personel için bunker yakıtının hem miktar hem de kalite yönleri hakkında özel eğitim.

Marine-Survey-Chris-Zeringue-TheNavalArch-4-300x225 Bunker Survey

chemicalcagosurveyloadingmaster-26-225x300 Bunker Survey chemicalcagosurveyloadingmaster-28-225x300 Bunker Survey

surveyor-atteding-bunker-yakıt-sörveyi-1-300x169 Bunker Survey surveyor-atteding-bunker-yakıt-ship-risaycel-1-300x112 Bunker Survey project-inspection-6-300x225 Bunker Survey

İlginizi Çekebilir

Tahribatsız Muayene Hizmetleri (NDT)

Tahribatsız muayene (Non-destructive testing, kısaca: NDT), inceleme yapılacak olan malzeme ya da parçanın bütünlüğüne zarar …

Marine Survey & Cargo Quality Inspection Services

Marine Survey and Cargo Quality inspection Services The customers who are search the maritime surveyors …