Ana Sayfa . Gazdan Arındırma Servisi (Gas Free)
Tank-Cleaning-Pressure-Washing-gas free

Gazdan Arındırma Servisi (Gas Free)

Gas Free Certificate (Gaz dan arındırma Sertifikası)

Petrol ve doğal gaz lojistiğinde, yanıcı materyallerin bulunabileceği tehlikeli ortamlarda çalışma ve bakım gerçekleştirmenin risklerini bilmektedir.

Gas Free Certificate (Gaz dan arındırma Sertifikası) Öncesinde yapılması gereken bir çok işlem vardır,bu işlemler sonucunda Sertfika almaya hak kazanan

firmalar bu sertifikayı uzmanlarımızdan alabilirler.

GAZ TAHLİYE HİZMETİNE İHTİYAÇ

İster düzenli bakım, sıcak çalışma, soğuk çalışma ister tanklar, hatlar, barçlar (barge) veya gemilerde yapı işleri gerçekleştiriyor olun, alt yapınızın ve personelinizin güvenliği son derece önemlidir. Gazdan arındırma gözetimlerimiz, personelinizin güvenli bir ortamda çalışmasını sağlayarak, tüm kapalı alanların durumunu yakından değerlendirilmesi ve izlenmesine imkan tanır ve standart güvenlik prosedürlerinin bir parçası olarak çalışma izni sorununu çözer.

Sıvı tankerlerinin ve kimyasal gaz ve LNG taşıyıcıların yüklemeye hazırlık olarak boşaltma ve koşullandırma ve gazdan arındırma işlemlerinin uzman gözetimini sağlamaktadır.

Gözetim, oksijen ve gaz içeriği, yoğuşma noktası, basınç ve sıcaklık gibi tüm fiziksel parametrelerin yakından izlenmesini kapsamaktadır. Ayrıca nihai analitik testin tüm boyutlarını ve tank havasının istenen özelliklere uygun olarak boşaltıldığı veya gazdan arındırıldığını tespit etmek amacıyla belgelendirmesini yönetiyoruz.

Ciddi olarak önemsenmesi , Uygulama da tüm kurallarına eksiksiz uyulması, elde edilen sonuçların doğru yorumlanarak değerlendirilmesi ve bedeli ödenemeyecek olaylarla karşılaşmamak için ekonomik giderleri düşünülmeksizin yerine getirilmesi gereken bir konudur.”GAS FREE CERTİFİCATE” işlemleri gazdan arındırma uzmanlığı belgeli elemanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir..Son teknolojik gelişmeler uygun her ölçümde aynı anda en az iki değişik marka ve tip de VOC gazları da aynı anda ölçebilen 5’Lİ GAZ ÖLÇER CİHAZLARI kullanılmaktadır.

Kalıcı ve Geçici Tank Gas-Free İşlemi
Tankın gaz buharından arındırılması (geçici gas-free) veya içine adam girerek işleme tabi tutulması (kalıcı gas-free) kirli, karmaşık ve potansiyel tehlikelere açık bir işlemdir. Çalışılan yanıcı ortam ve malzeme nedeni ile yangın ve patlama riski yüksektir. İşletme sahibi veya müteahhitler için tank ile ilgili geniş kapsamlı hizmet vermekteyiz. Basit bir ürün transferinden, tank üstünde yapılacak inşaa çalışmasına, katı atık temizleme, yakıt değişimi, tank terki veya çıkarılma dahil yerinde iyileştirme için gereken tüm gas-free için gerekli tüm mekanik hazırlıklar hizmet kapsamındadır.
Gaz buharı ve oksijen seviyeleri tespit ve ölçümleri sürekli denetlenmektedir. Tanımlanan güvenlik kurallarına uyulmakta ve uygulamalar solunum cihazı ya da pozitif basınçlı koruma giysilerinin kullanımını içermektedir.

Yanıcı patlayıcı sınıfındaki tüm tehlikeli malzemelerle ve zararlı atıklarla çalışmak özel bir uğraştır, ciddi eğitim, tecrübe ve bilgi gerektirir. Çalışacak personelin seçiminden yapılacak işin niteliğine kadar her bir proje için risk analizleri yapmakta ve çalışma yöntemine karar vermekteyiz..

Unutmayınız’ki Önlemek Ölmekten Daha Doğrudur…

Afrikaansالعربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoРусскийEspañolTürkçe