Ana Sayfa . Deniz Sörveyörü nedir

Deniz Sörveyörü nedir

Deniz Sörveyörü nedir

20170516_132337-1024x768 Deniz Sörveyörü nedir

Küçük teknelerden sözde mega yatlara veya küçük ticari gemilere, römorkörlere, trol teknelerine, tarak gemilerine, eski mavnalara ve çeşitli tür ve boyutlardaki dar teknelere kadar her şeyi incelemek veya değerlendirmek için deniz keşif uzmanları kullanılabilir. Esas olarak görevleri, geminin amaca uygun ve uygun ve deniz veya nehire layık durumda olmasını sağlamaktır.

Deneyimli küçük tekne deniz surveyörleri, sadece bu tür gemilerin gövdelerini değil, aynı zamanda teçhizatlarını, makinelerini, elektrik, gaz ve otel sistemlerini de inceleyebilmelidir.

MPI Sertifikasyon Otoritesi için gerekli kriterleri karşılıyorsa, kodlama tetkikleri, stabilite testleri, tonaj tetkikleri ve benzeri işleri yapmak için de istihdam edilebilir.

Bir olay veya kazanın ortaya çıkması durumunda, deniz araştırmacısı önce nedenleri araştırmaya ve ardından sonraki yasal duruşmalarda uzman tanık olarak güvenilmeye çağrılabilir.

Yat ve küçük tekne deniz surveyörleri, genellikle eğlence amaçlı teknecilik için (hem motorlu hem de yelkenli) kullanılan ve ayrıca doğrudan hasar surveyleri ve aşağıdaki raporlar gerektiren daha büyük deniz sigorta şirketleri tarafından da kullanılabilen, genellikle 24 metreden daha kısa olan daha küçük gemileri incelemede uzmanlaşmıştır. bir olay.

Tekneleri zevk için kullanmak nispeten yeni bir fenomen olduğundan, yalnızca son yüzyılda veya daha uzun süredir yaygın olarak uygulandığından, bu tür deniz araştırmaları, yukarıda açıklanan görevin daha geleneksel biçimleriyle paylaşılmayan birçok benzersiz yöne sahiptir.

Deniz surveyörleri, belirli bir alanda uzmanlaşabilirler, örneğin iç su yolu araçları, ahşap tekneli tekneler vb. Bu nedenle, onları işe almadan önce doğru deniz surveyörü seçimini yaptığınızdan emin olmak hayati derecede önemlidir. IIMS Deniz Surveyörü Arama  , ihtiyaçlarınızı bölgenizdeki doğru surveyöre izlemenize yardımcı olabilir.